Реал Мадрид и Шахтьор Донецк играят при резултат 2:0 в мач

...

НА ЖИВО: Реал Мадрид - Шахтьор Донецк 2:0, Винисуис удвои

Реал Мадрид и Шахтьор Донецк играят при резултат 2:0 в мач от Група F на Шампионска лига. Родриго откри резултата в 13-та минута. Винисуис Жуниор удвои преднината на домакините в 28-та минута.

Още във втората минута Реал Мадрид сътвори красива офанзива, а Федерико Валверде беше в основата й. Той прати прехвърлящо подаване на втора греда към Карим Бензема, който не съумя да нанесе прецизен удар обаче. Давид Алаба също опита шанса си с отдалечен удар, само че и той мина над вратата в 8-та минута, а единствено минута по-късно и Родриго и Валверде пробваха да затруднят стража на гостите, само че без триумф.

Родриго съумя да пробие през центъра благодарение на Чуамени, по-късно Родриго нанесе удар, който изненадващо попадна във вратата на Трубин, който даже съумя да стигне до топката, само че не и да я извади.

Реал Мадрид не спря да търси и втори гол, а в 25-та минута пристигна може би най-хубавият късмет за " белите " след попадението, Карим Бензема получи топката на границата на наказателното и макар че беше с тил към вратата, французинът съумя да се обърне и да стреля, а положителната интервенция на Трубин резервира минималното закъснение на Шахтьор.

Страхотна композиция сред Бензема, Родриго и Винисуис Жуниор изведе последния самичък против вратаря. Винисуис изпрати топката около стража на Шахтьор и удвои преднината на Реал Мадрид в 28-та минута. В 31-та минута пък Родриго още веднъж остана на прелестна позиция след безредие в наказателното поле и стреля, топката мина около вратаря, само че от голлинията бранител на гостите я извади.

LIVE РЕАЛ МАДРИД - ШАХТЬОР ДОНЕЦК 2:0

1:0 Родриго 13'

2:0 Винисуис Жуниор 28'

Състави на двата тима:

Реал Мадрид: 13. Андрий Лунин, 2. Даниел Карвахал, 3. Едер Милитао, 4. Давид Алаба, 23. Менди, 15. Федерико Валверде, 18. Чуамени, 8. Тони Кроос, 21. Родриго, 20. Винисиус Жуниор, 9. Карим Бензема

Старши треньор: Карло Анчелоти